
Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem (Mindful Compassionate Parenting) już po polsku!







Prowadzi kursy: Program Redukcji Stresu opartego na Uważności (MBSR), Kurs Życia opartego na Uważności (MBLC), Kurs Życia opartego na zasadach Współczucia (CBLC) oraz programy dedykowane dla wybranych grup takie jak: uważność dla nauczycieli i osób pracujących w zawodach pomocowych, uważność i współczucie dla rodziców a także kursy dla młodzieży (MBLC YA oraz Program Uważności .b).
Uważność zaczęła praktykować jako element treningu zen w latach osiemdziesiątych XX wieku. Od tamtego czasu praktykuje medytacje, uczestniczy w odosobnieniach a także sama prowadzi odosobnienia medytacyjne.
W przeszłości pracowała w przedszkolu eksperymentalnym, była nauczycielką, dyrektorką szkoły, konsultantką w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Autorka programów i materiałów edukacyjnych, certyfikowana trenerka Nonviolent Communication.

Współzałożycielka Instytutu Uważnego Rodzica.
Z wykształcenia ekonomistka, na co dzień broker ubezpieczeniowy, mama dwóch nastoletnich synów. Mieszka w domu pełnym specjalnych potrzeb.
MCP kładzie nacisk na dbanie o siebie, radzenie sobie ze stresem i samoregulację, a także na bycie świadomym, a nie na to, jak wszystko robić dobrze. Większość rodziców biorących udział w programie MCP stwierdziła, że bardziej teraz zwracają uwagę na to, co wzmacniające, niż na to, co jest konieczne – zarówno dla nich samych, jak i dla relacji z dziećmi.
Do udział w programie nie jest potrzebne żadne przygotowanie medytacyjne ani wiedza o uważności.
Dzięki programowi Erasmus Plus program Uważnego Rodzicielstwa jest wprowadzany w różnych krajach Europy, w tym do Polski.
Zaczynamy już w poniedziałek 13 marca i będziemy się spotykać łącznie 10 razy w kolejne poniedziałki (z przerwą na Święta) w godzinach 18.00 - 19.30.
czujesz się przemęczon_ay, przeciążona_y, sfrustrowana_y i zestresowana_y rodzicielstwem.
Jeśli potrzebujesz więcej radości i lekkości w relacjach z dzieckiem, zamiast ciągłego wykonywania zadań i dążenia do czegoś.
Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie związane z uważnością a rodzice po kursach mindfulness czy z własną praktyką również skorzystają.




















Uczestnicy otrzymują podręcznik, w którym każdy rozdział rozpoczyna się od wprowadzenia teoretycznego do tematu w danym tygodniu i pomaga lepiej zrozumieć ćwiczenia i proponowane praktyki.


