DSC09121_pp

Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem (Mindful Compassionate Parenting) już po polsku!

Mindful Compassionate Parenting to absolutna nowość w Polsce.
👉 To wyjątkowy kurs łączący elementy z różnych podejść i ścieżek kontemplacyjnych - 10 tygodniowy program dla rodziców zawierający ćwiczenia uważności i współczucia dla siebie w codziennym życiu rodzinnym.
👉 Pomaga rozpoznać, zrozumieć i zmienić własne nieświadome wzorce reagowania i reakcje na stres. Uważne rodzicielstwo zwiększa spokój i wnosi więcej pewności siebie do rodzicielskiego serca.
👉 Program Uważne rodzicielstwo (MCP) został opracowany przez niemieckiego psychiatrę i psychoterapeutę Jörga Mangolda – swoją wiedzę zawodową i wieloletnie doświadczenie zintegrował z podejściem praktyki uważności.
👉 W 2019 roku program kursu został certyfikowany jako kurs zapobiegania stresowi w Niemczech i może być dofinansowany przez kasę chorych w Niemczech.
👉 Program ma podstawy naukowe w zakresie uważności (zgodnie z podejściem MBSR Jona Kabata-Zinna), uważnego samowspółczucia (podejście Chrisa Germera i Kristin Neff), pozytywnej neuroplastyczności (Rick Hanson) oraz biologicznych systemów regulacji motywacji i emocji (za Paulem Gilbertem).
👉 Program MCP jest obecnie w trakcie badań z niemieckimi uniwersytetami w Heidelbergu i Kassel, które mają na celu zmierzenie wpływu programu, ze szczególnym uwzględnieniem elementu współczucia.
Prowadzące:
👉 Ewa Orłowska - doświadczona nauczycielka programów mindfulness i compassion. Jest współzałożycielką Fundacji EduMind Uważność w Edukacji i członkinią zespołu trenerskiego Mindfulness Association Polska.
Prowadzi kursy: Program Redukcji Stresu opartego na Uważności (MBSR), Kurs Życia opartego na Uważności (MBLC), Kurs Życia opartego na zasadach Współczucia (CBLC) oraz programy dedykowane dla wybranych grup takie jak: uważność dla nauczycieli i osób pracujących w zawodach pomocowych, uważność i współczucie dla rodziców a także kursy dla młodzieży (MBLC YA oraz Program Uważności .b).
Uważność zaczęła praktykować jako element treningu zen w latach osiemdziesiątych XX wieku. Od tamtego czasu praktykuje medytacje, uczestniczy w odosobnieniach a także sama prowadzi odosobnienia medytacyjne.
W przeszłości pracowała w przedszkolu eksperymentalnym, była nauczycielką, dyrektorką szkoły, konsultantką w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Autorka programów i materiałów edukacyjnych, certyfikowana trenerka Nonviolent Communication.
👉 Weronika Chmielewska – certyfikowana nauczycielka Mindfulness – prowadzi 8-tygodniowe Kursy Życia Opartego na Uważności (MBLC – Mindfulness-Based Living Course), współzałożycielka i prezeska Fundacji EduMind Uważność w Edukacji, właścicielka My Mindful Way Nika Chmielewska, wspiera rodziców w zakresie Świadomego Rodzicielstwa jako Conscious Parenting Coach w Instytucie dr Shefali Tsabary.
Współzałożycielka Instytutu Uważnego Rodzica.
Z wykształcenia ekonomistka, na co dzień broker ubezpieczeniowy, mama dwóch nastoletnich synów. Mieszka w domu pełnym specjalnych potrzeb.
O kursie

MCP kładzie nacisk na dbanie o siebie, radzenie sobie ze stresem i samoregulację, a także na bycie świadomym, a nie na to, jak wszystko robić dobrze. Większość rodziców biorących udział w programie MCP stwierdziła, że bardziej teraz zwracają uwagę na to, co wzmacniające, niż na to, co jest konieczne – zarówno dla nich samych, jak i dla relacji z dziećmi.

Do udział w programie nie jest potrzebne żadne przygotowanie medytacyjne ani wiedza o uważności.

Dzięki programowi Erasmus Plus program Uważnego Rodzicielstwa jest wprowadzany w różnych krajach Europy, w tym do Polski.

Zaczynamy już w poniedziałek 13 marca i będziemy się spotykać łącznie 10 razy w kolejne poniedziałki (z przerwą na Święta) w godzinach 18.00 - 19.30.

Ten kurs jest dla ciebie jeżeli:

czujesz się przemęczon_ay, przeciążona_y, sfrustrowana_y i zestresowana_y rodzicielstwem.

Jeśli potrzebujesz więcej radości i lekkości w relacjach z dzieckiem, zamiast ciągłego wykonywania zadań i dążenia do czegoś.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie związane z uważnością a rodzice po kursach mindfulness czy z własną praktyką również skorzystają.

Pozytywne efekty udowodnione badaniami to m.in.:
Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem pomaga:
🫶 zwiększyć uważność w relacji rodzic-dziecko
🫶 być bardziej wyrozumiałym dla swoich dzieci i partnera
🫶 doświadczać siebie i dzieci z większą akceptacją i współczuciem
🫶 rozwinąć silniejszą więź z dziećmi
🫶 ufać własnemu sercu
🫶 lepiej radzić sobie w sytuacjach stresowych, a tym samym zmniejszyć ogólny stres
🫶 zmniejszyć problemy pomiędzy rodzicami a dziećmi na poziomie zachowań i emocji
🫶 kultywować szczęście i być w kontakcie ze swoim sercem
🫶  budować wewnętrzne zasoby z pozytywnych doświadczeń
Program
Tematy kolejnych modułów
🌿 Tydzień 1: Odkrywanie uważności i reaktywności na stres
🌿 Tydzień 2: Uważność, stres, ewolucja
🌿 Tydzień 3: Stres i rodzicielskie pułapki optymalizacji
🌿 Tydzień 4: Jak rozwijać wewnętrzną siłę? Współczucie dla siebie
🌿 Tydzień 5: Współczucie jako motywacja dla siebie w roli rodzica
🌿 Tydzień 6: Cztery postawy wspierające równowagę rodzicielską
🌿 Tydzień 7: Rozwijanie pozytywnej perspektywy
🌿 Tydzień 8: Życie rodzinne i konflikty
🌿 Tydzień 9: Rodzicielskie granice i ograniczenia
🌿 Tydzień 10: Życie w pełni
Kurs zawiera:
👉 Materiały kursu
Uczestnicy otrzymują podręcznik, w którym każdy rozdział rozpoczyna się od wprowadzenia teoretycznego do tematu w danym tygodniu i pomaga lepiej zrozumieć ćwiczenia i proponowane praktyki.
👉 W każdym rozdziale podręcznika znajduje się także dziennik, w którym możliwe są zapiski związane z tematem danego tygodnia. Tu w praktyczny sposób można integrować to co jest w trakcie kursu z codziennym życiem i harmonogramem dnia.
👉 W materiałach kursu znajdują się także pliki audio z nagraniami formalnych praktyk. Często podane są krótkie formy tychże praktyk, które mogą być łatwiejsze do zastosowania w chwilach będących wyzwaniem, kiedy to zrobienie dłuższej praktyki formalnej nie jest możliwe.
Inwestycja w poprawę jakości życia rodziny: 970 zł
Kurs jest na żywo na platformie Zoom - konieczna działająca kamera i mikrofon.
Kurs ruszy przy zebraniu się minimalnej grupy 10 osób. Liczba miejsc dla uczestników ograniczona do 16.
Jeśli finanse są jedyną przeszkodą napisz do nas - postaramy się pomóc. Można zapłacić w ratach.
Zarezerwuj miejsce lub zapisz się na konsultację przed kursem!
321643470_962501765136619_8915830299450964262_n-kopia

Męczy Cię wewnętrzny głos krytyka i dążenie do perfekcjonizmu?

Bezpłatne spotkanie informacyjne – sprawdź jak mindfulness może wpłynąć na Twoje życie 13.01.2023 godz. 10.00-11.00 – Online Zoom
Projekt bez tytułu-2

Mindfulness – kurs witaminowy czy przeciwbólowy?

Spotkanie informacyjne, jak uważność może wpłynąć na Twoje życie.
mindfulness trening

Mindfulness dla rodziców - dofinansowany dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami od 1 lutego 2023 r.

8 tygodniowy kurs uważności to trening mentalny, który uczy radzenia sobie z gonitwą myśli, sposobów uspokajania umysłu, świadomości emocji i ich obecności w ciele, metod samoregulacji oraz rozwijania dobrego samopoczucia oraz takich jakości jak: radość życia, życzliwość, kreatywność i akceptacja.