uwaznosc z klasa

Uważność z Klasą – 12-tygodniowy program przygotowujący do włączania elementów uważności do pracy z dziećmi edycja 2023

  • Wierzymy, że w dzisiejszym świecie, w którym dzieciom doskwiera mocniej niż kiedykolwiek wcześniej stres i rywalizacja, najskuteczniejszą odpowiedzią jest życzliwość.
  • Opierając się na zasadach szacunku rozwijamy umiejętności obserwowania tego co dzieje, rozluźniania się, odpoczywania co jakiś czas i łapania dystansu. Tego uczymy się wolno, kroczek po kroczku, a czasem bardziej to przypomina poruszanie się stopkami. Nie trzeba od razu wprowadzać osobnej lekcji, ani też pełnego programu cyklu spotkań w szkole.
  • „Krótko, ale często”, aby odzyskać choćby 1 procent z 47 procent, kiedy to jesteśmy rozproszeni. Badania Harvardu pokazały bowiem, że przez 47 procent czasu nie uważamy na to, co w danej chwili robimy, lecz błądzimy gdzieś w myślach.
  • Uważność „to nic skomplikowanego, ale trzeba o tym pamiętać.” – te zasady sprawdzają się w ćwiczeniu uważności, której obecność w szkole oznacza włączanie do obszaru zainteresowania nauczyciela i ucznia siebie samych: swojego ciała, układu nerwowego, zmysłów, fenomenu uwagi, w końcu sztuki odpuszczania napięcia i rozluźnienia.
  • Warunkiem niezbędnym jest poznanie odżywczej mocy uważności najpierw poprzez własne doświadczenie. Zatem uważny nauczyciel jest punktem wyjścia.
  • Program jest dedykowany osobom z osobistą praktyką uważności, po odbyciu 8 tygodniowego treningu uważności na bazie dowolnego programu.
girls

Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem (Mindful Compassionate Parenting)

Nowy kurs dla rodziców w Fundacji EduMind Uważność w Edukacji
DSC08625_pp

Polskie Radio Dzieciom - rozmowa z Weroniką Chmielewską o Świadomym Rodzicielstwie

Świadome rodzicielstwo – uważność i współczucie zamiast kontroli i oceny.
educator's retreat

Educator's Retreat

We invite you to a unique event – a retreat for teachers led by international experts and at the same time practitioners, teachers who know the everyday life of a school teacher perfectly.