Mindfulness dla dzieci

Uważność z Klasą – 12-tygodniowy program przygotowujący do włączania elementów uważności do pracy z dziećmi edycja 2023

  • Wierzymy, że w dzisiejszym świecie, w którym dzieciom doskwiera mocniej niż kiedykolwiek wcześniej stres i rywalizacja, najskuteczniejszą odpowiedzią jest życzliwość.
  • Opierając się na zasadach szacunku rozwijamy umiejętności obserwowania tego co dzieje, rozluźniania się, odpoczywania co jakiś czas i łapania dystansu. Tego uczymy się wolno, kroczek po kroczku, a czasem bardziej to przypomina poruszanie się stopkami. Nie trzeba od razu wprowadzać osobnej lekcji, ani też pełnego programu cyklu spotkań w szkole.
  • „Krótko, ale często”, aby odzyskać choćby 1 procent z 47 procent, kiedy to jesteśmy rozproszeni. Badania Harvardu pokazały bowiem, że przez 47 procent czasu nie uważamy na to, co w danej chwili robimy, lecz błądzimy gdzieś w myślach.
  • Uważność „to nic skomplikowanego, ale trzeba o tym pamiętać.” – te zasady sprawdzają się w ćwiczeniu uważności, której obecność w szkole oznacza włączanie do obszaru zainteresowania nauczyciela i ucznia siebie samych: swojego ciała, układu nerwowego, zmysłów, fenomenu uwagi, w końcu sztuki odpuszczania napięcia i rozluźnienia.
  • Warunkiem niezbędnym jest poznanie odżywczej mocy uważności najpierw poprzez własne doświadczenie. Zatem uważny nauczyciel jest punktem wyjścia.
  • Program jest dedykowany osobom z osobistą praktyką uważności, po odbyciu 8 tygodniowego treningu uważności na bazie dowolnego programu.
Kopia Mindfulness z Weroniką wydarzenia-kopia 2

Mity o uważności -3

Czy uważność to religia?
Kopia Mindfulness z Weroniką wydarzenia

Mity o uważności - 2

Czy uważność wymaga dodatkowego czasu?
Mymindfullway.pl - TEDx

Wystąpienie na TEDx w Amercian School of Warsaw

Obejrzyj wystąpienie Weroniki Chmielewskiej na TEDx, gdzie w trzech prostych krokach odkryjesz, jak uczynić rodzicielstwo łatwiejszym.