girls

Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem (Mindful Compassionate Parenting)

Jak rozwijać wewnętrzną siłę i spokój w obliczu codziennych wyzwań

Mindfu Compassionate Parenting to 10 tygodniowy program dla rodziców zawierający ćwiczenia uważności i współczucia dla siebie w codziennym życiu rodzinnym.
Pomaga rozpoznać, zrozumieć i zmienić własne nieświadome wzorce reagowania i reakcje na stres. Uważne rodzicielstwo zwiększa spokój i wnosi więcej pewności siebie do rodzicielskiego serca.

Program Uważne rodzicielstwo (MCP) został opracowany przez niemieckiego psychiatrę i psychoterapeutę Jörga Mangolda – swoją wiedzę zawodową i wieloletnie doświadczenie zintegrował z podejściem praktyki uważności.

W 2019 roku program kursu został certyfikowany jako kurs zapobiegania stresowi w Niemczech i może być dofinansowany przez kasę chorych w Niemczech.

Program ma podstawy naukowe w zakresie uważności (zgodnie z podejściem MBSR Jona Kabata-Zinna), uważnego samowspółczucia (podejście Chrisa Germera i Kristin Neff), pozytywnej neuroplastyczności (Rick Hanson) oraz biologicznych systemów regulacji motywacji i emocji (za Paulem Gilbertem).
Program MCP jest obecnie w trakcie badań z niemieckimi uniwersytetami w Heidelbergu i Kassel, które mają na celu zmierzenie wpływu programu, ze szczególnym uwzględnieniem elementu współczucia.

DSC08625_pp

Polskie Radio Dzieciom - rozmowa z Weroniką Chmielewską o Świadomym Rodzicielstwie

Świadome rodzicielstwo – uważność i współczucie zamiast kontroli i oceny.
educator's retreat

Educator's Retreat

We invite you to a unique event – a retreat for teachers led by international experts and at the same time practitioners, teachers who know the everyday life of a school teacher perfectly.
trening dla nauczycieli i rodzicow

Trening uważności dla nauczycieli i rodziców Życie w oparciu o Uważność

Zapraszamy na 8-tygodniowy trening uważności dla nauczycieli, rodziców oraz osób pracujących z dziećmi- kurs życia opartego na uważności – MBLC (Mindfulness Based Living Course) – bez wychodzenia z domu.